Walka Tomasz Adamek - Artur Szpilka

Sporo wielbicieli boksu w Polsce nie przepada za widowiskiem, gdzie w ringu naprzeciwko siebie staje dwóch Polaków. Jednak takie pojedynki to bardzo wysoki prestiż, a zainteresowanie takimi walkami jest bardzo duże, pokazała to chociażby walka Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą.

Teraz również wielce prestiżowa walka, ale stawką tutaj nie jest tylko sama chwała, jeden z nich może udowodnić, że jest wielki, że zasługuje na swoje zdobyte trofea oraz, że jest w formie przed drugim natomiast zwycięstwo może otworzyć drogę do kariery w zawodowym, światowym boksie. To walka Tomasza Adamka z Arturem Szpilką.

Tak naprawdę do stracenia więcej ma 25-letni Artur Szpilka, który już próbował swoich sił, ale przeliczył się i poległ w walce z Bryantem Jenningsem, kończąc swoją passę szesnastu zwycięskich walk w zawodowym boksie. Wielu specjalistów jednak uznało iż był to pierwszy prawdziwy sprawdzian dla Szpilki, który oblał i musi nabrać jeszcze trochę doświadczenia i pokory, żeby móc rywalizować z najlepszymi. Porażka w walce z Adamkiem praktycznie zamyka mu drzwi do wielkiej kariery, wygrana natomiast może mu dużo dać dobrego, a na pewno wielki rozgłos w Polsce.

Tomaszek Adamek od swojego rywala jest starszy o trzynaście lat, na pewno imponuje doświadczeniem, które przez lata zdobywał na zawodowym ringu. Na swoim koncie ma mistrzostwo świata IBF i IBO w kategorii junior-ciężkiej, a także w kategorii półciężkiej w federacji WBC. Również jako amator może pochwalić się sukcesami, zdobył medal na mistrzostwach Europy, a także był międzynarodowym mistrzem Polski. Zdobył także prestiżową nagrodę "Muhammad Ali Giant Athlete Award", która przyznawana jest nie tylko za sukcesy sportowe, ale również za zachowanie poza ringiem.
Do tej pory Adamek walczył pięciokrotnie w wadze ciężkiej do pierwszej porażki, pokonał takich bokserów jak Andrzej Gołota, Jason Estrada, Chris Arreola, Michaela Granta oraz Kevina McBride. Porażka przyszła w trakcie szóstej walki, ale nie było to jednak wielkie zaskoczenie, wówczas rywalem Adamka był wielki Witalij Kliczko. Po tej porażce Adamek zaliczył kolejce sześć zwycięstw i kolejką przegraną, tym razem z Wjaczesławem Hłazkowem.

Kto będzie górą? Młodość i siła czy doświadczenie i szybkość?

Podobne artykuły