1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Wielka bitwa o Manchester
Wielka bitwa o Manchester
Pixabay.com
Piotr

Wielka bitwa o Manchester

Ależ to będzie mecz: Manchester City podejmie lokalnego rywala i legendę angielskiego futbolu, czyli Manchester United. To bez wątpienia szlagier w nadchodzący weekend na Wyspach Brytyjskich. To walka nie tylko o prestiż, ale dla Czerwonych Diabłów również pojedynek ostatniej szansy w kontekście eliminacji do Champions League.Wydaje się, że obie drużyny nie mają już szansy na zdobycie mistrzowskiego tytułu, w walce o mistrzostwo kraju liczą się już tylko trzy drużyny: Leicester, Tottenham oraz Arsenal. Niemniej dla klubów z Manchesteru będzie to szalenie ważny pojedynek. Manchester City marzy o występach w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, w podobnej sytuacji jest Manchester United, tyle że rywale mają lepszy bilans punktowy i szansę na Champions League są tu większe. Jeśli jednak Czerwone Diabły wygrają bitwę o Manchester, to wrócą do gry i kto wie… może wywalcza ostatecznie trzecie miejsce w lidze. Oczywiście mecze tak ważnej rangi u nas do obejrzenia, to mecze live za darmo. Obecnie Manchester City zajmuje 4 miejsce w tabeli, a ManU jest 6.

Sensacyjny lider rozgrywek, Leicester zagra swój mecz na wyjeździe z piętnastym w tabeli Crystal Palace. Oczywiście tutaj faworyt jest tylko jeden. Jeśli Leicester wygra to spotkanie, to utrzyma prowadzenie w rozgrywkach i niewątpliwie przyczyni się do zdobycia tytułu mistrza Premier League. Cały piłkarski świat spogląda na fenomenalną ekipę Leicester i zapewne wielu piłkarskich fanów kibicuje piłkarzom z Leicester. Oczywiście nasze mecze live tv przewidują transmisję również z tego niezwykle ważnego dla angielskiego futbolu pojedynku.

Wicelider, Tottenham zagra przed własną publicznością z Bournemouth (13 miejsce w tabeli). Tu również łatwo skazać faworyta. Tottenham ściga lidera i wciąż zachowuje szanse na wywalczenie tytułu mistrza kraju, ale żeby nawiązać rywalizację z Leicester takie pojedynki należy rozstrzygać na swoją korzyść. Czy piłkarze z Londynu staną na wysokości zadania?

Trzeci w tabeli Arsenal swój mecz zagra na wyjeździe, rywalem będzie lokalny rywal, Everton (zajmuje 12 miejsce w tabeli). Strata jakichkolwiek punktów w tym meczu w zasadzie doprowadzi do tego, że Arsenal przestaje się liczyć w walce o tytuł mistrza Anglii. Faworytem wydaje się tu być właśnie Arsenal, ale derby zawsze rządzą się swoimi prawami iw tym meczu wszystko może się zdarzyć. Na pewno zapowiada siew 0ondynie ciekawe widowisko i warto obejrzeć to spotkanie na żywo, a my zapewniamy mecze live stream.

Jakie drużyny zmierzą się ze sobą w ramach 30 kolejki rozgrywek Premier League? WBA (11 miejsce w tabeli) zagra z Norwich (18), Watford (14) ze Stoke (9), Chelsea (10) z West Ham (5), Swansea (16) z Aston Villa (20), Southampton (7) z Liverpoolem (8) oraz Newcastle (19) z Sunderlandem (17). Pojedynek tej ostatniej pary również zapowiada się interesująco, przegrany w praktyce skaże się na spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Tu toczy się walka o bardzo wysoką stawkę.