1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Wzmocnienia Ekstraklasy na sezon 2023/2024
Wzmocnienia Ekstraklasy na sezon 2023/2024
Pixabay.com
Piotr
Piotr

Wzmocnienia Ekstraklasy na sezon 2023/2024

Kolejny sezon Ekstraklasy rusza już 21 lipca! Oznacza to, że wszystkie zespoły Ekstraklasy dopinają właśnie ostatnie transfery i testują swoich nowych piłkarzy, podczas meczów sparingowych. Dziś skupimy się na trzech drużynach i ich wzmocnieniach. Mowa tutaj o aktualnym Mistrzu Polski, czyli Rakowie Częstochowa. Pod lupę weźmiemy też transfery Legii i Lecha Poznań. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, na temat sagi transferowej wyżej wymienionych klubów!

Raków Częstochowa – co szykuje nam Mistrz Polski?

Na dzień dzisiejszy, Raków Częstochowa dokonał 15 transferów, z czego tylko 2 z nich, były transferami kwotowymi. Pozostałych 13 zawodników, powróciło do klubu na zasadzie zakończonego wypożyczenia, skutkiem czego Raków Częstochowa wydał na swoje transfery 1,4 miliona euro, które opierały się na dwóch transferach do klubu.Jeśli chodzi o kwotę, największym aktualnie transferem Rakowa Częstochowa w tym momencie został Stratos Svarnas, który kosztował klub z Częstochowy 800 tysięcy euro. Jest to środkowy obrońca, którzy przyszedł do Polskiego klubu, z greckiego AEK Ateny. Tuż zanim, plasuje się Dawid Drachal, który został sprowadzony do Rakowa, za kwotę 600 tysięcy euro. Tym razem, jest to ofensywny pomocnik, który ma wzmocnić klub z Częstochowy. Przyszedł on z Miedzi Legnicy, która spadła do Fortuna 1 Ligi Polskiej.Jeśli chodzi o powroty z wypożyczenia, do klubu wróci: Deian Sorescu (Prawy pomocnik), Xavier Dziekonski (Bramkarz), Jordan Courtney-Perkins (Środkowy obrońca), Pedro Vieira (Lewy napastnik), Daniel Szelagowski (Prawy napastnik), Jakub Madrzyk (Bramkarz), Oskar Krzyzak (Środkowy obrońca).

Legia Warszawa – kim planuje namieszać w tym sezonie?

Na dzień dzisiejszy Legia Warszawa nie dokonała żadnych płatnych ruchów transferowych. Oczywiście, klub zrealizował kilka transferów, lecz były to wolne transfery, bądź powroty z wypożyczenia. Jednym z najciekawszych zawodników, których na dzień dzisiejszy pozyskała Legia, jest Marc Gual. Jest to hiszpański napastnik, który został sprowadzony z Ukraińskiej ligi.

Oprócz niego, do Legii dołączył na zasadzie wolnego transferu Patryk Kun, czyli dobrze znany lewy pomocnik z Rakowa Częstochowa. Do klubu ze stolicy dołączył także środkowy obrońca, Radovan Pankov, który przychodzi z 1 ligi czeskiej.

Z wypożyczenia wraca także Gabriel Kobylak (Bramkarz), Bartlomiej Ciepiela (Ofensywny pomocnik), Joel Abu Hanna (Środkowy obrońca), Kacper Skibicki (Prawy pomocnik), Patryk Pierzak (Środkowy pomocnik), Ramil Mustafaev (Prawy napastnik), Nikodem Niski (Prawy pomocnik), Maciej Kikolski (Bramkarz).

Lech Poznań – co szykuje nam klub z Poznania?

Lech Poznań w odniesieniu do dwóch poprzednich, postawił na czystki w swoim zespole. Skutkiem tego, drużyna z Poznania nie wygenerowała żadnych kosztów transferowych, a nawet jest na plusie pod tym względem. Na dzień dzisiejszy, Lechowi Poznań udało się wygenerować 6 milionów euro zysku na transferze Michała Skórasia, który przeszedł do belgijskiego FC Brügge, właśnie za kwotę 6 milionów euro.

Oprócz tego, Lech Poznań pozyskał kilku piłkarzy, na zasadzie wolnego transferu. Najciekawiej zapowiada się Filip Dagerstal, który pochodzi ze szwedzkiego klubu Khimki. Jest to środkowy obrońca, który cieszy się uznaniem właśnie w tej lidze.Oprócz niego, do klubu z Poznania powrócili tacy piłkarze jak: Bartosz Mrozek (Bramkarz), Maksymilian Pingot (Środkowy obrońca), Filip Borowski (Prawy obrońca), Krzysztof Bakowski (Bramkarz), Antoni Kozubal (Defensywny pomocnik).

Który z klubów wypada najlepiej pod względem transferów?

Nie ma wątpliwości co do tego, że na dzień dzisiejszy najlepiej pod względem transferów wypada Raków Częstochowa. Aktualny mistrz Polski nie próżnuje i próbuje wykorzystać niecodzienny budżet jak na swoje warunki po to, aby pozyskać jakościowych piłkarzy, którzy pozwolą obronić tytuł mistrza kraju, w tym sezonie. Możliwe jednak, że pozostałe kluby pozyskają jeszcze w końcowym etapie okna transferowego kolejnych, ciekawych zawodników.
Update cookies preferences