Zapowiedź: Górnik Zabrze – Legia Warszawa

Zapowiedź: Górnik Zabrze – Legia Warszawa

W Zabrzu, jeśli chodzi o mecze w Ekstraklasie to najważniejsze w sezonie są dwa spotkania, pierwsze to Wielkie Derby Śląska, kiedy ich rywalem jest Ruch Chorzów i drugi mecz – kiedy do Zabrze przyjeżdża zespół ze stolicy kraju – Legia Warszawa.

Animozje pomiędzy tymi zespołami biorą się jeszcze z odległych czasów, nie tylko z faktu, że Legia była centralnym i wojskowym klubem w Polsce, mogąca mieć praktycznie każdego wyróżniającego się gracza w lidze, ale też przez ogólną niechęć mieszkańców Śląska do Warszawiaków. Przyjazd Legii do Zabrza zawsze wywołuje wielkie emocje.
Zwłaszcza w tej sytuacji, kiedy Górnik radzi sobie w lidze bardzo dobrze, lepiej niż ktokolwiek by się spodziewał przed sezonem. Klub z Zabrza zajmuje obecnie piąte miejsce z dorobkiem dwudziestu ośmiu punktów, dwadzieścia pięć goli strzelonych i dwadzieścia jeden straconych, wciąż jednak jest to daleka droga do Legii, chociaż jeśli weźmiemy pod uwagę podział punktów po trzydziestu kolejkach to te siedem oczek, które właśnie traci Górnik do lidera nie wydaje się wielką liczbą.
Legia punktów zebrała trzydzieści pięć, bramek strzeliła trzydzieści sześć, a straciła jedynie siedemnaście, siedem punktów nad piątym Górnikiem, ale też sześć nad drugą Wisłą, pokazuje to jak Legia już w połowie sezonu odskoczyła rywalom. Nie ma wątpliwości, że warszawski klub jest powyżej reszty klubów, chociaż nie również i im znajdują się wpadki. Ostatnio to jednak Legia pokonała Cracovię dwa do zera, a Górnik przegrał i to bardzo wysoko, bo trzy do zera z Lechem.

Niemniej jednak to będzie zupełnie inny mecz i czeka nas wiele emocji, stadion w Zabrzu jest w remoncie, na żywo obejrzy niewielka liczba kibiców toteż warto obejrzeć ten mecz online. W takim spotkaniu jedna pomyłka może zadecydować o przebiegu meczu, a należy też pamiętać o panującej w naszym kraju pogodzie w tym okresie – zimno i zmarznięta i nierówna murawa może być dodatkowym przeciwnikiem piłkarzy. Emocji na pewno nie zabraknie.

Podobne artykuły

Wraca Ekstraklasa