Zapowiedź: Lazio Rzym - Sampdoria Genua

Zagrają o Ligę Mistrzów. Zarówno Sampdoria, jak i Lazio grają w tym sezonie bardzo dobrze i maja szansę na awans do europejskich pucharów. Ten pojedynek może być kluczowy do ostatecznego układu w tabeli. Zapowiada się arcyciekawy mecz w Rzymie.

Zapowiada się bardzo interesujące spotkanie. Znajdująca się na piątym miejscu w tabeli Sampdoria Genua będzie grała wyjazdowy pojedynek na boisku Rzymie z miejscowym Lazio (aktualnie trzecie miejsce w tabeli). Ten, kto wygra, zwiększy swoje szanse na awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów. Oba kluby w tegorocznym sezonie spisują się nadspodziewanie dobrze.

W składzie Sampdorii najprawdopodobniej zobaczymy takich piłkarzy jak Romero, Regini, De Silvestri, Okaka, Eder, Obiang, Bergessio, Cacciatore, czy też Gabbiadini. To nie są nazwiska najwyższego światowego formatu, ale ci piłkarze tworzą bardzo zgrany kolektyw i pokazują, że w piłkę grać potrafią i że tajniki futbolu nie są im obce.
Naprzeciwko składu Samprodii na pewno na boisko wyjdą Marchetti, Vrij, Cana, Radu, Lulic, Anderson, Klose, Mauri, Djordevic, Ledesma, czy też Gonzalez. To zdecydowanie wyżej notowani zawodnicy, ale jak się już przekonaliśmy wielokrotnie, nazwiska nie grają, wiele zależy od dyspozycji dnia każdego z tych zawodników. Bez wątpienia jednak Lazio ma szerszą ławkę rezerwowych i większy potencjał. Natomiast za Sampdorią przemawia atut nieprzewidywalności, w tym sezonie zaskoczyli już kilkakrotnie swoją postawą.

Kto wygra to spotkanie? Trudno dzisiaj wyrokować. Zdaje się, że faworytem jest drużyna Lazio. U bukmacherów można zarobić lepiej w przypadku wygranej Sampdorii. Nie dziwne, wyżej notowana drużyna gra na własnym obiekcie i przy własnych, żywiołowo reagujących kibicach.

W poprzedniej, szesnastej kolejce obie drużyny zanotowały niespodziewane remisy 2:2. Lazio straciło punkty z Interem, Sampdoria w pojedynku z Udinese.

Początek spotkania Lazio z Sampdorią 6 stycznia o godzinie 15:00. Zapraszamy do obejrzenia pojedynku za pośrednictwem naszego serwisu, mecze on line w Seria A to doskonała możliwość zapewniania sobie sportowych emocji.

Podobne artykuły