Zapowiedź: Paris Saint-Germain - Ajax Amsterdam

Zapowiedź: Paris Saint-Germain - Ajax Amsterdam

Arkadiusz Milik to zawodnik, na którego zwrócone są oczy całej piłkarskiej polski przez ostatni czas. Polski napastnik dał się we znaki nawet takiemu świetnemu bramkarzowi jak Manuel Neuer, właśnie dzięki świetnej grze w reprezentacji Arkadiusz Milik został zauważony i doceniono jego umiejętności. Coraz częściej także dostaje szanse do gry w Ajaxie, chociaż wywalczenie tam pierwszego miejsca w składzie przychodzi mu bardzo ciężko.
Jednak ostatnie dobre występy, zarówno w kadrze jak i pucharu Holandii czy też w ligowych meczach mogą zaowocować wyjściem w pierwszym składzie w bardzo prestiżowym spotkaniu z PSG.

W Amsterdamie było 1:1, więc wynik bardzo dobry dla zespołu z Holandii, teraz jeśli chcą jeszcze o coś walczyć muszą pokonać PSG w Paryżu. Po czterech kolejkach zespół z Parc de Princes prowadzi w tabeli, mając dziesięć punków, a jedyne oczka stracili właśnie w spotkaniu z Ajaxem, teraz czas na rewanż.

Ajax jednak nie ma tak imponującego wyniku, a wręcz przeciwnie. Nie mają już najmniejszych szans na wyjście z grupy i granie w dalszej fazie Ligi Mistrzów, ale ciągle mogą jeszcze zatrzymać obecne, trzecie miejsce w grupie, które da im szansę gry w Lidze Europy. Nie jest to jednak pewne, gdyż oprócz remisu z PSG w Amsterdamie, Ajax zdobył jeszcze jedynie jeden punkt, właśnie z ostatnim Apoelem, dla którego to był jedyny zdobyty punkt w tej edycji LM.

Jeśli Ajax przegra z PSG, a Apoel z Barceloną to w ostatniej kolejce dojdzie do bezpośredniego starcia o prawo do gry w Lidze Europy, atutem Ajaxu może być wtedy własne boisko, ale zawsze mogą to miejsce zagwarantować sobie już w piątej kolejce spotkań.
PSG natomiast ma jeden punkt przewagi nad Barceloną i to z nimi będą rywalizować o bardzo ważne pierwsze miejsce, które daje profity przy losowaniu par fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Porażka z Ajaxem może mocno pokrzyżować szyki w PSG, którzy chcą definitywnie pokazać piłkarskiemu świata, że są lepsi od FC Barcelony. Na pewno mają ku temu środki.

Podobne artykuły

Wraca Ekstraklasa