Eredivisie: Oczekiwanie na gole Milika

Oczekiwania względem Arkadiusza Milika w Polsce są bardzo wielkie, poprzedni rok okrzyknięto nawet rokiem nowej gwiazdy reprezentacji Polski, jednak ciągle trzeba pamiętać, że jego pozycja w Ajaxie nie jest tak dobra jak w kadrze. Milik ciągle musi walczyć o pierwszy skład, a brak strzelanych goli mu tego nie ułatwia. Tak było w ostatniej kolejce, kiedy to Ajax rozgrywał klasyk Eredivisie z Feyenoordem, a Polak rozpoczął mecz w pierwszym składzie, niestety bramki nie zdobył i został zmieniony po pierwszej połowie.

Teraz wielka okazja przed Milikiem, bowiem Ajax ma łatwiejszego rywala, dwunaste Vitesse. Nie zmienia to jednak ogólnej sytuacji Ajaxu, tracą do lidera sześć punktów, a PSV gra w tej kolejce w meczu na własnym obiekcie z Willem II, które jest w tabeli dziesiąte, a więc nie powinno stanowić większego zagrożenia dla chcących utrzymać swoją przewagę nad Ajaxem zespołu z Eindhoven.
Podobnie łatwo z pozoru zapowiada się spotkanie trzeciego w tabeli Feyenoordu, gdyż ich rywalem nie radzące sobie w tym sezonie Den Haag, które dodatkowo ostatnio jeszcze przegrało z Go Ahead.

Ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy jedenastym zespołem - Utrechtem a czwartą siłą ligi - Zwolle, które jest niewątpliwą niespodzianką w tym roku w Eredivisie. Utrecht to też nie jest słaba drużyna, która ma potencjał, aby walczyć nawet o europejskie puchary.

Wysoko w tabeli również plasuje się zespół Cambuur, chociaż mają ciężki terminarz, po ostatniej porażce z PSV będą szukać punktów z piątym zespołem Eredivisie - Twente. Zapowiada się mecz, który warto obejrzeć online w Internecie.

Ostatni w tabeli Dordrecht podejmie u siebie Heerenveen, które zajmuje miejsce w środku tabeli, ale jeszcze będą aspirować o grę w europejskich pucharach. Ciężkie zadanie czeka też Heracles, które walczy o utrzymanie, a rywalizować będzie z AZ, które do Feyenoordu traci tylko trzy punkty.
Na dole tabeli walka o utrzymanie przyjmie wymiar bezpośredniego pojedynku między Excelsiorem a NAC Bredą. Na zakończenie Go Ahead zagra jeszcze z będącym w środku stawki Groningen.

Podobne artykuły