1. Offside.pl
 2. /
 3. Artykuły
 4. /
 5. Dwóch kluczowych piłkarzy przedłużyło kontrakty z Legią Warszawa
Dwóch kluczowych piłkarzy przedłużyło kontrakty z Legią Warszawa
Legia.com
Piotr

Dwóch kluczowych piłkarzy przedłużyło kontrakty z Legią Warszawa

Legia Warszawa ogłosiła przedłużenie kontraktów z dwoma kluczowymi zawodnikami, Tomasem Pekhartem i Arturem Jędrzejczykiem. Oba przedłużenia kontraktów są istotnym krokiem w strategii klubu, mającym na celu utrzymanie stabilności i doświadczenia w zespole.

 • Tomas Pekhart przedłużył kontrakt z Legią Warszawa o kolejny sezon.
 • Pekhart jest drugim najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Legii.
 • Pekhart w sezonie 2020/21 został królem strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy z 22 bramkami.
 • Artur Jędrzejczyk przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do końca sezonu 2024/25.
 • Jędrzejczyk to najbardziej utytułowany piłkarz w historii Legii Warszawa.
 • Jędrzejczyk rozegrał 380 meczów w barwach Legii, co daje mu 5. miejsce w klasyfikacji wszech czasów.
 • Jędrzejczyk rozpocznie 15. sezon w barwach Legii.

Tomas Pekhart - Drugi najlepszy zagraniczny strzelec w historii Legii

Tomas Pekhart, czeski napastnik, który już dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski z Legią, przedłużył kontrakt z klubem na kolejny sezon. Pekhart, były król strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy, ma na swoim koncie imponującą liczbę 22 bramek zdobytych w sezonie 2020/21. Jego wkład w sukcesy Legii jest nieoceniony, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego występy w europejskich pucharach, gdzie dwukrotnie reprezentował klub w fazach grupowych Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA.

- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że zostaję w Legii na kolejny rok. To klub mojego serca. Wciąż dobrze czuję się fizycznie i chcę pomóc drużynie na boisku. Będziemy walczyć o mistrzostwo - powiedział Pekhart.

Dyrektor sportowy Legii Warszawa,
Jacek Zieliński, podkreślił, że Pekhart wciąż prezentuje wysoką wartość sportową i jest ważnym elementem drużyny. - Tomas wciąż prezentuje wysoką wartość sportową, ma dobrze nam znane atuty, które będziemy wykorzystywać. Czeski napastnik był przydatny dla drużyny w poprzednim sezonie, zdobywał ważne bramki w europejskich pucharach, dzięki którym awansowaliśmy do Ligi Konferencji Europy UEFA. Wierzę, że pomoże nam w osiągnięciu lepszych wyników w kolejnym sezonie i będzie dawał drużynie stabilizację.

Artur Jędrzejczyk – Ikona Legii Warszawa

Najbardziej utytułowany piłkarz w historii Legii Warszawa, Artur Jędrzejczyk, przedłużył kontrakt z klubem do końca sezonu 2024/25. 37-letni obrońca, z 380 meczami na koncie, jest na piątym miejscu w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby występów w barwach Legii. 

Jędrzejczyk, który rozpocznie swój 15. sezon w barwach Legii, jest wieloletnim kapitanem i jednym z najważniejszych zawodników klubu w XXI wieku. Od swojego debiutu w 2007 roku zdobył z Legią 13 trofeów, w tym 6 Mistrzostw Polski i 6 Pucharów Polski.

- Legia Warszawa to klub mojego życia, to mój dom - tutaj dorastałem jako człowiek i jako piłkarz, tutaj przeżyłem najpiękniejsze momenty w swojej karierze. Dziękuję za zaufanie prezesowi, dyrektorowi sportowemu, trenerowi oraz kolegom z drużyny, z którymi relacje są dla mnie bardzo ważne. Cieszę się z każdego roku, który spędzam z Legią, dla mnie cały czas to coś wyjątkowego - powiedział Jędrzejczyk.

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński, podkreślił znaczenie Jędrzejczyka dla klubu. - 
Artur jest nie tylko bardzo doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem, ale wciąż prezentuje jakość sportową, jaką potrzebujemy. Jest w grupie kilkunastu piłkarzy, którzy tworzą trzon zespołu, mający zapewnić wyniki na miarę oczekiwań kibiców i pomagać we wprowadzaniu młodych zawodników. Przy Łazienkowskiej spędził już kilkanaście lat, cały czas jest ważną postacią w szatni i doskonale zna cele naszego klubu.

Zródło: Legia Warszawa