1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Kacper Chodyna zawodnikiem Legii
Kacper Chodyna zawodnikiem Legii
Janusz Partyka / Legia.com
Piotr

Kacper Chodyna zawodnikiem Legii

Kacper Chodyna, grający na pozycji skrzydłowego lub wahadłowego, podpisał kontrakt z Legią Warszawa do końca sezonu 2027/28. Miał 25 lat i był jednym z najbardziej znaczących pomocników w PKO Bank Polski Ekstraklasie w minionym sezonie, z 7 bramkami i 10 asystami na koncie.

  • Kacper Chodyna, skrzydłowy lub wahadłowy, podpisał kontrakt z Legią Warszawa do 2027/28.
  • W poprzednim sezonie był jednym z najlepszych pomocników Ekstraklasy, zdobywając 7 goli i 10 asyst.
  • W Zagłębiu Lubin grał w 33 z 34 meczów, spędzając na boisku 2541 minut.
  • Zajął czwarte miejsce w klasyfikacji asyst ligowej i ma 20 goli w 123 meczach Ekstraklasy.
  • Karierę rozpoczął w Inie Ińsko i Świadowidzie Łobez, a później grał w Akademii Lecha Poznań przed przejściem do Zagłębia Lubin w 2017 roku.

W barwach Zagłębia Lubin Chodyna wystąpił w 33 z 34 meczów, spędzając na boisku 2541 minut. Był jednym z liderów ligi pod względem asyst, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Już od kilku lat uznawany jest za jednego z najlepszych graczy ligi. Ogółem rozegrał 123 mecze w Ekstraklasie, strzelając 20 goli.

Chodyna rozpoczął swoją karierę w Inie Ińsko i Świadowidzie Łobez, a w 2012 roku dołączył do Akademii Lecha Poznań, gdzie grał przez pięć sezonów. Następnie, mając 18 lat, przeszedł do Zagłębia Lubin. W klubie z Dolnego Śląska zadebiutował w Ekstraklasie w 2020 roku.

- Przejście do Legii to spełnienie marzeń. Chciałem znaleźć drużynę, w której będą miał szansę zagrać w pucharach. Klub oferuje mi wiele, żeby się rozwijać. Na pewno jestem zawodnikiem, który odpłaci się grą. Będę walczył, żeby mistrzostwo wróciło do Warszawy, bo wiem, że taki klub zasługuje na to. Chciałbym jak najszybciej się zgrać z zespołem, nauczyć się innych zawodników i żeby oni nauczyli się mnie. Cieszę się, że trafiłem do Legii - mówi Kacper Chodyna.

- Kacper jest zawodnikiem, który spełnia wiele kryteriów, jeżeli chodzi o nasze wymagania transferowe. Przy intensywnym stylu gry musimy mieć dostęp do kilku dobrych piłkarzy na wahadłach, czyli najbardziej obciążających pozycjach. Kacper systematycznie rozwijał się z sezonu na sezon, notował coraz lepsze liczby. Dysponuje dobrą wydolnością i parametrami motorycznymi, jest skuteczny w ataku. W Legii jego rola będzie nieco inna - jest przewidziany do rywalizacji na prawym i lewym wahadle, liczę na pracę trenera Feio w rozwinięciu również jego gry w defensywie. Jestem przekonany, że zostanie wzmocnieniem naszego zespołu - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.


Zródło: Legia Warszawa