1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Marcel Mendes-Dudziński w Legii
Marcel Mendes-Dudziński w Legii
Legia.com
Piotr

Marcel Mendes-Dudziński w Legii

Młodzieżowy reprezentant Polski, Marcel Mendes-Dudziński, został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Ten 19-letni bramkarz, sprowadzony z Benfiki SL, podpisał kontrakt obowiązujący do 2027 roku. Mendes-Dudziński rozpoczął swoją piłkarską karierę w akademii Pogoni Szczecin, skąd w sierpniu 2021 roku przeniósł się do akademii najbardziej utytułowanego portugalskiego klubu, Benfiki. W poprzednim sezonie, oprócz gry w drużynach U19, wystąpił w trzech meczach UEFA Youth League i regularnie uczestniczył w treningach z pierwszym zespołem „Orłów”. W młodzieżowych reprezentacjach Polski, od U15 do U19, zagrał 14 razy. Posiada również obywatelstwo brazylijskie.

  • Marcel Mendes-Dudziński, 19-letni bramkarz, dołączył do Legii Warszawa.
  • Przyszedł z Benfiki SL, podpisując kontrakt do 2027 roku.
  • Wychowanek Pogoni Szczecin, grał także w akademii Benfiki.
  • Reprezentował Polskę w kategoriach wiekowych od U15 do U19.
  • Mendes-Dudziński posiada obywatelstwo polskie i brazylijskie.
  • Zadebiutował w młodzieżowych reprezentacjach i UEFA Youth League.

Mendes-Dudziński nie krył swojej radości z transferu do Legii. - Jestem bardzo szczęśliwy z decyzji o przyjściu do Legii. Dziękuję za tę szansę. Legia to klub z bogatą historią - zarówno krajową, jak i europejską. Ma niesamowitych kibiców, najlepsze warunki do rozwoju w Polsce i jedne z najlepszych w Europie. Wiem, że rywalizacja będzie duża, ale lubię wyzwania i chcę je podjąć - powiedział młody bramkarz.

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński, wyraził swoje zadowolenie z transferu. - Marcel jest młodym, utalentowanym bramkarzem, który będzie się rozwijał w pierwszej drużynie. Cieszę się, że wybrał Legię jako najbardziej perspektywiczny klub na tym etapie swojej kariery, oferujący najwyższe standardy treningu i opieki nad zawodnikami. Wspólnie ze sztabem będziemy pracować nad tym, żeby stawał się coraz lepszym piłkarzem. Cieszymy się, że wśród bramkarzy będzie duża rywalizacja, co jeszcze bardziej podniesie poziom na tej pozycji. Mamy plan rozwoju i prowadzenia poszczególnych zawodników. Najważniejszym zadaniem pozostaje zapewnienie jakości i stabilizacji na wysokim poziomie na tej pozycji - powiedział Zieliński.

Marcel Mendes-Dudziński będzie występował w Legii Warszawa z numerem 31. Urodzony 14 maja 2005 roku w Szczecinie, młody bramkarz posiada podwójne obywatelstwo - polskie i brazylijskie. Jego dotychczasowa kariera klubowa obejmuje grę w Pogoni Szczecin oraz Benfice SL. Transfer do Legii Warszawa stanowi nowy rozdział w jego rozwijającej się karierze, a klub liczy na jego znaczący wkład w przyszłe sukcesy drużyny.

Zródło: Legia Warszawa